Strona: VIII Konferencja Lean Learning Academy / ILALEAN

VIII Konferencja Lean Learning Academy

2018-05-25
, red.  Dorota Stadnicka

Dnia 25 maja 2018 roku w Rzeszowie odbyła się VIII Konferencja Lean Learning Academy, która była połączona z prezentacją rezultatów projektu ILA-LEAN.

W trakcie Konferencji, w prezentacji Dr Ireny Dul z Pratt & Whitney Rzeszów S.A., prezentowane były oczekiwania przemysłu dotyczące kompetencji pracowników, w tym kompetencji miękkich oraz podkreślana była konieczność stosowania nowego podejścia do nauczania obecnych studentów w prezentacji Dr Arkadiusza Goli z Politechniki Lubelskiej.

W dalszej kolejności przez Partnerów projektu ILA-LEAN prezentowane były zagadnienia związane z wdrażaniem koncepcji Lean w obszarach pracy biurowej i pracy z wiedzą.

Prezentacje z konferencji do pobrania:

1. Znaczenie kompetencji miękkich inżynierów dla efektywnej pracy we współczesnym przemyśle - problemy i opory – Irena Dul, Pratt & Whitney Rzeszów S.A, Rzeszów, Polska

2. Współczesne wyzwania w edukacji inżynierów na potrzeby przemysłuArkadiusz Gola, Politechnika Lubelska, Lublin, Polska

3. Dlaczego wydajność pracy biurowej i pracy z wiedzą jest ważna?Eija-Riitta Niinikoski, Ville Isoherranen, Uniwersytet w Oulu, Oulu, Finland

4. Lean w procesach tworzenia innowacjiChandima Ratnayake, Uniwersytet w Stavanger, Stavanger, Norwegia

5. Problemy wdrażania nowych wyrobów do produkcjiClementina Freitas, Latino Group, Adaúfe, Portugalia

6. Usprawnienia w realizacji pracy biurowej i pracy z wiedzą w małej firmie mechanicznejLaila Salte Gausel, Salte AS, Rogaland, Norwegia

7. Mapowanie procesów biurowych i związanych z pracą z wiedząRui Sousa, Uniwersytet Minho, Braga, Portugalia

8. Jak wdrożyć 5S w biurze?Chiara Longhi, Centoform, Cento, Włochy

9. Problemy i rozwiązania w procesie planowaniaDaniel Safin, Restol Sp. z o.o., Bratkowice, Polska

10. Jak uzyskać dostęp do wiedzy na temat lean w biurze i w pracy nad wiedzą? Rezultaty Projektu ILA-LEANDorota Stadnicka, Politechnika Rzeszowska, Rzeszów, Polska.

Powrót do listy aktualności